Vybíráme džezvu, mlýnek a příslušenství

Džezva  

Pravá turecká káva se pije v šálcích o objemu 40 – 50 ml, proto doporučujeme koupit džezvu o objemu minimálně 120ml, kterou seženeme na internetu již od dvěstě korun.

 

Káva

Budeme potřebovat jemně namletou kávu, kterou seženete již od 79,- Kč, případně kávová zrna z pražírny, pokud si chcete namlít kávu vlastnoručně – vřele doporučujeme!

V případě dokonalého požitku Vám doporučujeme zakoupit tureckou kávu od předního výrobce Kurukahveci Mehmet Efendi, který vyrábí kávu již od roku 1871 a káva patří mezi prémiové, protože je vyrobena z vysoce kvalitních kávových zrn Arabica ze Střední Ameriky a Brazílie, která se pečlivě praží a posléze velmi jemně melou.

Mlýnek na kávu

Na mletí kávy pro domácí použití je nejvhodnější mlýnek s keramickými, kónickými kameny, které je potřeba na sebe přitáhnout co to půjde, tak aby nekladly při mletí výrazný odpor. S čistými kameny či po pomletí pár zrn rýže na pročištění nesmíme mlet naprázdno, kameny se mohou poškodit. Předem také upozorňujeme, že při dotažení kamenů na maximum a následném otočení kličkou ve směru mletí se kameny mohou rozdrtit – jsou přeci z keramiky.

Můžete použít i mlýnek s kovovými kameny, které vydrží i hrubší zacházení, avšak výsledné šálky se budou v chuti při použití různých materiálů kamenů lišit. Výběr a nákup toho pravého mlýnku se nevyplatí podcenit. Je dobré se předem ujistit, zda je právě Váš mlýnek vhodným kandidátem pro tuto přípravu.

Doporučujeme: 

 

Citlivou digitální váhu s přesností na desetinu gramu, kterou seženeme již od 450,- Kč

Časomíru, díky které bude výsledná káva ještě lepší. Postačí nám mobilní telefon s funkcí stopek.